Pony K : 1 GRESHAM LODGE MAXIMUS Miss Carissa McLeod CHAMPION CHILDS SADDLE….

posted in: Uncategorized | 0

Bracelet charm - horse [fits Pandora bracelet] - Jewellery - Gifts Horses-store.comPony K : 1 GRESHAM LODGE MAXIMUS Miss Carissa McLeod CHAMPION CHILDS SADDLE….

Page 36 of 48 49 : Riding Pony Mare or Filly, Ridden Over 13hh & not exceeding 14.2hh 1 CAREAL TIGERLILLY Miss Carly Thomas CHAMPION RIDDEN APSB RIDING PONY CAREAL TIGERLILLY Miss Carly Thomas RESERVE CHAMPION RIDDEN APSB RIDING PONY NARUNI PARK REGAL CASCADE Mrs Julie Shevlin PB/RP Miscellaneous 50 : Newcomer APSB Partbred/APSB Riding Pony 13hh & under 1 DUNELM LOOK AT ME Whitehead Family 2 Mrs KRILEY PARK KEEPSAKE Kristie Missen 3 THORWOOD MEERCAT Mrs Cherie Mills 51 : Newcomer APSB Partbred/APSB Riding Pony over 13hh 1 SHIRRINE STOLEN SILVER Shirrine Park Stud 2 VANCOUVER PARK HERMES Mr Gary & Mrs Jennah Richardson 3 DUNELM RENDITION Mrs Renee Hook 4 SUGARGUM SUPERNOVA Ms Janene Leslie BEST NEWCOMER APSB PARTBRED/APSB RIDING PONY SHIRRINE STOLEN SILVER Shirrine Park Stud 52 : Intermediate Saddle APSB Partbred/APSB Riding Pony 1 ASPIRATIONS OF SEFTON Miss Jordy Wright 2 WOODLINGTON SHULAMMITE Jane Mitchell 3 ASHMARK EMMANUEL Mrs Melanie Cardillo 4 KRILEY PARK KEEPSAKE Mrs Kristie Missen 5 HIGHGROVE GEORGETTE Mrs Diane & Miss Paige Podger 6 SUGARGUM VIVIENNE Ms Janene Leslie 53 : Adults Saddle Pony APSB Partbred/APSB Riding Pony 1 CAREAL TIGERLILLY Miss Carly Thomas 2 ASHMARK EMMANUEL Mrs Melanie Cardillo 3 THORWOOD MEERCAT Mrs Cherie Mills 4 KELHAM PUSS N BOOTS Miss Kelly Hamblin 5 BARWON BEND LOCHLAN Mrs Angelique Barker 6 SUGARGUM VIVIENNE Ms Janene Leslie 54 : Childs Saddle Pony, Mare or Gelding 13hh & under APSB Partbred or APSB Riding Pony.

To be ridden by a child 16 yrs & under. 1 UHAVTA ROYAL EMERALD Burns & Mitton Uhavta Stud 2 NARUNI PARK REGAL CASCADE Mrs Julie Shevlin =3 DUNELM NIGHT MOVES Mrs Kalinda Wade =3 DUNELM LOOK AT ME Whitehead Family 4 ILLANGI PROFILE JW & GJ Mamouney 55 : Childs Saddle Pony, Mare or Gelding over 13hh.

APSB Partbred or APSB Riding Pony.

To be ridden by a child 16 yrs & under 1 WOODLINGTON SHULAMMITE Jane Mitchell 2 SUGARGUM SENSATION Ms Janene Leslie 3 SUGARGUM VIVIENNE Ms Janene Leslie 4 HIGHGROVE GEORGETTE Mrs Diane & Miss Paige Podger 5 BRIARLEA PLAYBOY Ms Kim Bilton CHAMPION CHILDS SADDLE PONY for APSB PARTBRED OR APSB RIDING PONY .UHAVTA ROYAL EMERALD Burns & Mitton Uhavta Stud RESERVE CHAMPION CHILDS SADDLE PONY for APSB PARTBRED OR APSB RIDING PONY WOODLINGTON SHULAMMITE Jane Mitchell 56 : Leading Rein Pony, APSB PB/RP 12hh & under APSB PARTBRED OR APSB RIDING PONY-rider 3 & under 8 yrs 1 ILLANGI PROFILE JW & GJ Mamouney 2 RISING DREAM SILVER DAZZLER Mrs Rebecca Ingle 57 : First Ridden APSB PB/RP 12.2hh & under APSB PARTBRED OR APSB RIDING PONY-rider 12 yrs & under 1 ILLANGI PROFILE JW & GJ Mamouney Hackney Ponies & Hackney Horses Led 58 : Hackney Pony Stallion Led, 4 years & over 1 EYRIE DIAGHILEV Mrs Elsa Avery/Mrs M Wickham 59 : Hackney Pony Colt Led, 3 years & under 1 REIGATE COMET WATCH Miss Robyn Anderson CHAMPION LED HACKNEY PONY STALLION OR COLT EYRIE DIAGHILEV Mrs Elsa Avery/Mrs M Wickham 64: Hackney Pony Gelding REIGATE REVELATION Miss Robyn Anderson CHAMPION LED HACKNEY PONY GELDING REIGATE REVELATION Miss Robyn Anderson 66 : Led Hackney – Owned, bred, handled and trained by the Exhibitor.

Luyten Perpetual Trophy 1 REIGATE COMET WATCH Miss Robyn Anderson 69 : Group of two Hackney Ponies/Horses Any age, owned but not necessarily bred by Exhibitor. 1 Owner’s Pair Miss Robyn Anderson 70 : Sire’s or Dam’s Progeny Group Two progeny by one sire or out of one dam 1 Pair by Reigate Time Traveller Miss Robyn Anderson SUPREME CHAMPION LED HACKNEY, MALE OR FEMALE Denzildon Perpetual Trophy REIGATE REVELATION Miss Robyn Anderson BEST JUNIOR LED HACKNEY COLT FILLY OR GELDING Special Award – Bergaton Trophy REIGATE COMET WATCH Miss Robyn Anderson Harness 72 : Novice Harness Pony, 14.2hh & under Shetlands not eligible 1 WYANN BOUNTY Mrs Elsie Chalmers 2 BURROWA DU CEINDER Mrs Elsa Avery/Mrs M Wickham BEST NOVICE EXHIBIT WYANN BOUNTY Mrs Elsie Chalmers 74 : Harness Shetland, Stallion or Colt 1 CAREAL GREAT EXPECTATIONS Miss Carly Thomas 75 : Harness Shetland, Mare or Filly 1 CAREAL GEORGIA Miss Carly Thomas 2 CHATEAU GAY GRACELLA Miss Carly Thomas 76 : Harness Shetland Pony Gelding 1 AVONLEIGH DANNY Miss Carly Thomas CHAMPION HARNESS SHETLAND PONY Gelding not eligible AVONLEIGH DANNY Miss Carly Thomas RESERVE CHAMPION HARNESS SHETLAND PONY CAREAL GREAT EXPECTATIONS Miss Carly Thomas 77 : Harness Pony, Stallion, Colt or Gelding n/e 14.2hh (Hackneys and Shetlands not eligible) 1 ACHERON MIDNIGHT Mrs Elsa Avery/Mrs M Wickham 2 WYANN BOUNTY Mrs Elsie Chalmers CHAMPION HARNESS STALLION, GELDING OR MARE NON HACKNEY (Shetlands not eligible) ACHERON MIDNIGHT Mrs Elsa Avery/Mrs M Wickham RESERVE CHAMPION HARNESS STALLION,GELDING OR MARE NON-HACKNEY (Shetlands not eligible) WYANN BOUNTY Mrs Elsie Chalmers KEVIN DEMPSEY SUPREME CHAMPION HARNESS PONY ACHERON MIDNIGHT Mrs Elsa Avery/Mrs M Wickham 79 : Hackney Pony Stallion or Colt n/e 14hh 1 EYRIE DIAGHILEV Mrs Elsa Avery/Mrs M Wickham 81: Hackney Pony Gelding, Driven n/e 14hh 1 REIGATE REVELATION Miss Robyn Anderson CHAMPION DRIVEN HACKNEY PONY REIGATE IMPRESARIO Miss Robyn Anderson RESERVE CHAMPION DRIVEN HACKNEY PONY EYRIE DIAGHILEV Mrs Elsa Avery/Mrs M Wickham Saddle Ponies + M & M (exc.

Geldings) 86 : Saddle Pony, Stallion or Colt n/e 12.2hh (Shetlands not eligible) 2 MOONDYNE BUCCANEER Mrs Rosemary Garoni 87 : Saddle Pony, Stallion or Colt over 12.2hh & n/e 14hh 1 BAMBOROUGH PARAMOUNT Miss Helen Dolan 2 BIMBADEEN BRIGADIER Miss Bree Kerr CHAMPION SADDLE STALLION BAMBOROUGH PARAMOUNT Miss Helen Dolan RESERVE CHAMPION SADDLE STALLION BIMBADEEN BRIGADIER Miss Bree Kerr 88 : Saddle Pony, Mare or Filly over 13.2hh & n/e 14hh 1 LAKEVALE REENE Miss Shae Wishart 2 TOOLLEEN AMITY JANE Miss Kelly Hamblin 3 TOOLLEEN ROSEMARY Miss K & Mrs H White 89 : Saddle Pony, Mare or Filly over 13hh & n/e 13.2hh 1 BIMBADEEN EMERALD Kingsfred Stud 2 MITHRIL HARRIET HOUDINI Mrs Karen Vistarini 90 : Saddle Pony, Mare or Filly over 12.2hh & n/e 13hh 1 ROMNYA NERRINA Mrs Julie Shevlin 2 CHICANO PARK PIROUETTE Ms Lesley Froud 3 TOOLLEEN BECKY Miss K & Mrs H White CHAMPION SADDLE MARE, over 12.2hh Karamea Trophy ROMNYA NERRINA Mrs Julie Shevlin RESERVE CHAMPION SADDLE MARE over 12.2 hh BIMBADEEN EMERALD Kingsfred Stud 91 : Saddle Pony, Mare or Filly over 12hh & n/e 12.2hh 1 DONCASVAN GEORGIA Mrs Sarah Matthews 2 XQIZIT THAT’S HOT S, J, B & R Gavalakis 3 BLACKWOOD LILIPUT Blackwood Ponies 4 KAPETA PREDICTION Mrs Cheryl King 92 : Saddle Pony, Mare or Filly over 11.2hh & n/e 12hh 1 BLACKWOOD LOVE SONG Blackwood Ponies 2 MURRAMAI MELANIE STAR Mr Gary & Mrs Jennah Richardson 3 BROSHA PARK SHARDONAY S & D Hogan 93 : Saddle Pony, Mare or Filly 11.2hh & under (Shetlands not eligible) 1 TARALEA STEPASIDE Mrs Melanie Cardillo 2 KOOYONG ALEXANDRIA Mr SD Ryan C/- Riemer 3 WYANN BRAZIL Mrs Anne Cochrane 4 WYANN PEACHES Barton Family CHAMPION SADDLE MARE 12.2 hh & under TARALEA STEPASIDE Mrs Melanie Cardillo RESERVE CHAMPION SADDLE MARE 12.2hh & under DONCASVAN GEORGIA Mrs Sarah Matthews 95 : *Saddle Mountain & Moorland, Mare or Filly * 1 BAIN PARK SWEET CAROLINE A & N A Renden 2 CROFTCNOC CHLOE Mrs Anna Thirkell 3 HABAFIELD FIANCEE Habafield Pony Stud 4 NINEBANKS NINA Mrs Carol Hibbert 5 FORESTWAY ODETTE Mr David & Mrs Helen Maughan 6 KAPETA WILVERLEY D Horne & C & E Sherwood 96 : *Saddle Mountain & Moorland, Gelding * 1 JAROSITE PICKASON Mrs M & Miss G George 2 FORESTWAY GARNET Mrs Susanne Van Eyle 3 HABAFIELD HOORAY HENRY Habafield Pony Stud 4 HABAFIELD DE BEERS Hartney Family 5 KIAHMA KON TIKI Mr Anthony Webster CHAMPION SADDLE Mountain & Moorland (Larger Breeds) or Fjord – Mashiter Trophy JAROSITE PICKASON Mrs M & Miss G George RESERVE CHAMPION SADDLE Mountain & Moorland (Larger Breeds) or Fjord BAIN PARK SWEET CAROLINE A & N A Renden June 2012 Newsletter Page 37 of 48 97 : ^Shetland Saddle Pony, Stallion or Colt ^ Not exceeding 10.2hh 1 CAREAL GREAT EXPECTATIONS Miss Carly Thomas 2 GRACEDALE CAVALIER Travis Park Stud 3 LENTARA MEDIA Mrs Irene & Miss Narelle Hogg 4 CAREAL MR CELEBRITY Miss Carly Thomas 98 : ^Shetland Saddle Pony, Mare, Filly or Gelding^ 9.2hh & under 1 CHANTELLI PARK REPLICA Mrs Anna Thirkell 2 AHDRAH DAY SHAR VOO Shane & Gaye Watson 99 : ^Saddle Shetland Pony Mare, Filly or Gelding ^ over 9.2hh & n.e. 10hh 1 LORABELLA MELINDA M Jones & A Cocker 2 EDGEWOOD ALICE M Jones & A Cocker 3 CHATEAU GAY GRACELLA Miss Carly Thomas 4 ILLANGI RHAPSODY JW & GJ Mamouney 5 PILINTA PARK SPENDER Mrs Adele Garraway 100 : ^Saddle Pony, Mare, Filly or Gelding^ over 10hh & n.e. 10.2hh 1 GRACEDALE BRIANNA Mrs Lisa Beardsley 2 THORPEVILLE TRENDY Mrs Carolyne Bellman 3 CAREAL GEORGIA Miss Carly Thomas 4 TARA PARK LILLI Mrs Jan & Miss Stephanie Jennison 5 AVONLEIGH DANNY Miss Carly Thomas 6 KIMBA KNEVE M Jones & A Cocker CHAMPION SADDLE SHETLAND CAREAL GREAT EXPECTATIONS Miss Carly Thomas RESERVE CHAMPION SADDLE SHETLAND LORABELLA MELINDA M Jones & A Cocker SUPREME CHAMPION SADDLE PONY-Mare or Stallion Narada Pony Stud Trophy ROMNYA NERRINA Mrs Julie Shevlin Leading Rein/First Ridden – Mares 101 : Leading Rein Pony – Mare or Filly – 12hh & under Rider 3 years & under 8.

Shetlands, APSB Partbred & APSB Riding Ponies not eligible 1 KOOYONG ALEXANDRIA Mr SD Ryan C/- Riemer 2 TARA PARK LILLI Mrs Jan & Miss Stephanie Jennison 3 ILLANGI RHAPSODY JW & GJ Mamouney 4 WYANN PEACHES Barton Family 5 BROSHA PARK KAYLA S & D Hogan 6 BLACKWOOD LOVE SONG Blackwood Ponies 102 : First Ridden Pony – Mare or Filly – 12.2 hh & under.

Rider to be 12 years & under.

Shetlands, APSB Partbred and APSB Riding Ponies not eligible. 1 KOOYONG ALEXANDRIA Mr SD Ryan C/- Riemer 2 ILLANGI RHAPSODY JW & GJ Mamouney 3 TARALEA STEPASIDE Mrs Melanie Cardillo 4 WYANN PEACHES Barton Family 5 MURRAMAI MELANIE STAR Mr Gary & Mrs Jennah Richardson =6 BROSHA PARK SHARDONAY S & D Hogan =6 MOONDYNE DIMITY Mrs Leonie Roper Child’s & Newcomer Ponies 103 : Childs Saddle Shetland Mare or Gelding To be ridden by a child 10 years & under 1 THORPEVILLE TRENDY Mrs Carolyne Bellman 2 GRACEDALE BRIANNA Mrs Lisa Beardsley 3 PILINTA PARK SPENDER Mrs Adele Garraway 4 ILLANGI RHAPSODY JW & GJ Mamouney 5 TARA PARK LILLI Mrs Jan & Miss Stephanie Jennison 6 AHDRAH DAY SHAR VOO Shane & Gaye Watson 104 : Childs Saddle Pony Mare or Gelding 11.2hh & under To be ridden by a child 10 years & under.

Shetlands not eligible. 1 KOOYONG ALEXANDRIA Mr SD Ryan C/- Riemer 2 WYANN PEACHES Barton Family 3 MOONDYNE DIMITY Mrs Leonie Roper 4 VANOCA PARK CADNO Tallara Park Stud 105 : Childs Saddle Pony Mare or Gelding over 11.2hh & n/e 12.2hh.

To be ridden by a child 12 years & under. 1 BROSHA PARK SHARDONAY S & D Hogan 2 PALM PARK ROYAL ACCLAIM Mrs Cherie Mills 3 FLOWERDALE PUSHKIN Mrs Kirsty Porter 4 MURRAMAI MELANIE STAR Mr Gary & Mrs Jennah Richardson 5 DONCASVAN ORLANDO Miss Lucy Peters 6 KAPETA PREDICTION Mrs Cheryl King 106 : Childs Saddle Pony Mare or Gelding over 12.2 hh & n/e 13.2 hh.

To be ridden by a child 14 years & under. 1 BLACKWOOD FIRE FOX M & S Reeve 2 MITHRIL HARRIET HOUDINI Mrs Karen Vistarini 3 MARCONI RIVERDANCE Mrs Donna Ayres 4 HABAFIELD COPPER CHARM Habafield Pony Stud 107 : Childs Saddle Pony Mare or Gelding over 13.2 hh.

To be ridden by a child 16 years & under. 1 GRESHAM LODGE MAXIMUS Miss Carissa McLeod CHAMPION CHILDS SADDLE PONY BLACKWOOD FIRE FOX M & S Reeve RESERVE CHAMPION CHILDS SADDLE PONY KOOYONG ALEXANDRIA Mr SD Ryan C/- Riemer 108 : Newcomer Saddle Shetland 1 KIMBA KNEVE M Jones & A Cocker 2 GRACEDALE CAVALIER Travis Park Stud 3 PILINTA PARK SPENDER Mrs Adele Garraway 4 EDGEWOOD ALICE M Jones & A Cocker 5 ILLANGI ADDISON JW & GJ Mamouney =6 BARRYMOOR KILMANY Mrs Heather Jeremiah =6 AHDRAH DAY SHAR VOO Shane & Gaye Watson 109 : Newcomer Saddle Pony 12hh & under 1 KOOYONG ALEXANDRIA Mr SD Ryan C/- Riemer 2 TARALEA STEPASIDE Mrs Melanie Cardillo 3 WYANN BRAZIL Mrs Anne Cochrane 4 BLACKWOOD LOVE SONG Blackwood Ponies 110 : Newcomer Saddle Pony over 12hh & N.E. 13hh 1 RIVINGTON WINDROW Ms Kay Dawson 2 XQIZIT THAT’S HOT S, J, B & R Gavalakis 3 MILLINGTON THOM Ms G Barlow 4 CHICANO PARK PLAYTIME Ms Lesley Froud 5 TOOLLEEN BECKY Miss K & Mrs H White 111 : Newcomer Saddle Pony over 13hh & N.E. 14hh 1 HABAFIELD FIANCEE Habafield Pony Stud 2 HABAFIELD ANASTASIA Habafield Pony Stud 3 TOOLLEEN ADAM Mr B J Hamblin CHAMPION NEWCOMER SADDLE PONY RIVINGTON WINDROW Ms Kay Dawson RESERVE CHAMPION NEWCOMER SADDLE PONY KOOYONG ALEXANDRIA Mr SD Ryan C/- Riemer Saddle Geldings 113 : Saddle Pony Gelding – over 12hh & n.e. 12.2hh 1 PALM PARK ROYAL ACCLAIM Mrs Cherie Mills 2 STORM HAVEN X-MAN Miss Melissa Pryor 3 RIVINGTON WINDROW Ms Kay Dawson 4 MILLINGTON THOM Ms G Barlow 5 DONCASVAN ORLANDO Miss Lucy Peters 114 : Saddle Pony Gelding – over 11.2hh & n.e. 12hh 1 WYANN BOUNTY Mrs Elsie Chalmers 2 KAWANNA PARK SOLITAIRE Miss Renae Cooke 115 : Saddle Pony Gelding – n.e. 11.2hh 1 MURRAYDALE PARK CALLUM Mrs Janine Holland 2 CAMBOOYA CARNIVAL Miss Carissa McLeod 3 VANOCA PARK JAGUAR Mrs B Turner & Mrs A Hyde 4 GLENVIEW SILVER FARTHING Mrs Donna Ayres 5 VANOCA PARK CADNO Tallara Park Stud CHAMPION SADDLE GELDING – 12.2HH & UNDER PALM PARK ROYAL ACCLAIM Mrs Cherie Mills RESERVE CHAMPION SADDLE GELDING – 12.2HH & UNDER MURRAYDALE PARK CALLUM Mrs Janine Holland 116 : Saddle Pony Gelding – over 13.2hh & n.e. 14hh 1 GRESHAM LODGE MAXIMUS Miss Carissa McLeod 117 : Saddle Pony Gelding – over 13hh & n.e. 13.2hh 1 BLACKWOOD FIRE FOX M & S Reeve 2 TOOLLEEN ADAM Mr B J Hamblin 3 BANNON PARK ALISTAIR Mrs Donna E Irvine 4 FAIRLIGHT ACRES BEAU JW & GJ Mamouney 118 : Saddle Pony Gelding – over 12.2hh & n.e. 13hh 1 FAIRLIGHT ACRES SEBASTIAN Mrs L Cameron 2 MARCONI RIVERDANCE Mrs Donna Ayres 3 FAIRLIGHT ACRES ALANTRA Mr John F Fowler CHAMPION SADDLE GELDING – over 12.2HH GRESHAM LODGE MAXIMUS Miss Carissa McLeod RESERVE CHAMPION SADDLE GELDING – over 12.2HH FAIRLIGHT ACRES SEBASTIAN Mrs L Cameron SUPREME CHAMPION SADDLE GELDING PALM PARK ROYAL ACCLAIM Mrs Cherie Mills 119 : Adults Saddle Pony 12.2hh & under Riders 17 years & over – Stallions eligible 1 RIVINGTON WINDROW Ms Kay Dawson 2 WYANN BRAZIL Mrs Anne Cochrane 3 DONCASVAN GEORGIA Mrs Sarah Matthews 4 XQIZIT THAT’S HOT S, J, B & R Gavalakis 5 VANOCA PARK JAGUAR Mrs B Turner & Mrs A Hyde 120a : Adults Saddle Pony over 12.2hh Riders 17 years & over – Stallions & Geldings 1 GRESHAM LODGE MAXIMUS Miss Carissa McLeod 2 FAIRLIGHT ACRES SEBASTIAN Mrs L Cameron 120b : Adults Saddle Pony over 12.2hh Riders 17 years & over – Mares & Fillies 1 TOOLLEEN AMITY JANE Miss Kelly Hamblin 2 BIMBADEEN EMERALD Kingsfred Stud 3 BAIN PARK SWEET CAROLINE A & N A Renden 4 LAKEVALE REENE Miss Shae Wishart 5 NINEBANKS NINA Mrs Carol Hibbert 6 TOOLLEEN ROSEMARY Miss K & Mrs H White CHAMPION ADULTS SADDLE PONY RIVINGTON WINDROW Ms Kay Dawson RESERVE CHAMPION ADULTS SADDLE PONY GRESHAM LODGE MAXIMUS Miss Carissa McLeod 121 : Intermediate Saddle Pony – over 13hh 1 TOOLLEEN ADAM Mr B J Hamblin 2 KAPETA HONESTY Mrs Claire Bird =3 LAKEVALE REENE Miss Shae Wishart =3 BURRABONG TRENT Mrs Rosemary Nicholson 122 : Intermediate Saddle Pony – over 12hh & n/e 13hh 1 FAIRLIGHT ACRES ALANTRA Mr John F Fowler 2 XQIZIT THAT’S HOT S, J, B & R Gavalakis 3 MARCONI RIVERDANCE Mrs Donna Ayres 123 : Intermediate Saddle Pony – 12hh & under 1 WYANN BOUNTY Mrs Elsie Chalmers 2 PILINTA PARK SPENDER Mrs Adele Garraway 3 KIMBA KNEVE M Jones & A Cocker 4 GLENVIEW SILVER FARTHING Mrs Donna Ayres 5 VANOCA PARK JAGUAR Mrs B Turner & Mrs A Hyde CHAMPION INTERMEDIATE SADDLE PONY WYANN BOUNTY Mrs Elsie Chalmers RESERVE CHAMPION INTERMEDIATE SADDLE PONY PILINTA PARK SPENDER Mrs Adele Garraway June 2012 Newsletter Page 38 of 48 124 : Leading Rein Pony – Geldings only – 12hh & under Rider 3 years and under 8. 1 THORPEVILLE TRENDY Mrs Carolyne Bellman 2 JENSSEL PARK BRONSON Mr P O’Hagan & Mrs K Robinson 3 MURRAYDALE PARK CALLUM Mrs Janine Holland 4 GRACEDALE GLAMIS Mrs Lisa Beardsley 5 WYANN TURKISH DELIGHT DA & SJ Paul 6 AHDRAH DAY SHAR VOO Shane & Gaye Watson 125 : First Ridden Pony – Geldings only – 12.2 hh & under.

Rider to be 12 years & under. 1 PALM PARK ROYAL ACCLAIM Mrs Cherie Mills 2 JENSSEL PARK BRONSON Mr P O’Hagan & Mrs K Robinson 3 DONCASVAN ORLANDO Miss Lucy Peters 4 FLOWERDALE PUSHKIN Mrs Kirsty Porter 5 TARRALEA NEXT STEP Mrs Marli Plant 126 : Handlers, 6 years & under MAY be accompanied by an adult 1 Cassisy Fry 2 Ella O’Doherty 3 Jasmine Forbes 4 Keira Barton 5 Madeline Watson 6 Eboni Bennett 127 : Handlers, 7 and 8 years old MAY be accompanied by an adult 1 Charlotte Richardson 2 Emily Barton 3 Mackenzie Mamouney-Brown 4 Tahlia Young 5 Cohen Wade 6 Caitlyn Porter 128 : Handlers, 9 and 10 years old 1 Georgia Mamouney-Brown 2 Keyara Garraway 3 Abby Plant 4 Caitlin Forbes 5 Tarita Hutton 6 Lilli Bowyer BEST JUNIOR HANDLER 10 YEARS AND UNDER Charlotte Richardson 129 : Handlers, 11 and 12 year old 1 Naomi Miller 2 Megan Vistarini 3 Siobhan Reeve 4 Darcy Wade 5 Coriah Keating 6 Grace Daunt 130 : Handlers, 13 and 14 years old 1 Monica Bilton 2 Courtney McLeod 3 Casey Shevlin 4 Esther Robinson 5 Hayley Lewis 6 Steven Bouchier 131 : Handlers, 15 and 16 years old 1 Erin Mitchell 2 Georgia Ayres 3 Olivia Webster BEST JUNIOR HANDLER 11 to 16 YEARS Monica Bilton Junior Judging Competition 132 : Junior Judging Competition – 16 years & under 1 Georgia Ayres 2 Lucy Peters 3 Hayley Lewis 4 Olivia Webster 5 Jade Martin 6 Erin Mitchell 133 : Junior Judging Competition 0ver 16 yr & n.e. 25 yr 1 Stuart Robinson 2 Monique Centrone 3 Melissa Pryor 134 : Led Show Hunter Stallion M&M not eligible 1 BIMBADEEN BRIGADIER Miss Bree Kerr 2 MOONDYNE BUCCANEER Mrs Rosemary Garoni 3 OWENDALE BLACK THORN Shanamon Stud 135 : Led Show Hunter Pony n/e 12hh M&M not eligible 1 VANOCA PARK JAGUAR Mrs B Turner & Mrs A Hyde 2 WYANN BOUNTY Mrs Elsie Chalmers 3 MURRAMAI MELANIE STAR Mr Gary & Mrs Jennah Richardson 4 DUIDGEE PALADIN Mrs Janice Johnson 5 CLOCHEMERLE DAYBREAK G & R Bridgman 136 : Led Show Hunter Pony over 12hh & n/e 13hh M&M not eligible 1 WAVELEIGH STARDUST Mr G & Mrs C Hartigan 2 BENITA RIVER DANCE DA & SJ Paul 3 BENITA COMMANDER DA & SJ Paul 4 RIVINGTON WINDROW Ms Kay Dawson 5 DONCASVAN GEMMA Mrs Sarah Matthews 6 PARKLANE SHOWBIZ G & R Bridgman 137 : Led Show Hunter Pony over 13hh & n/e 14hh M&M not eligible 1 BURRABONG TRENT Mrs Rosemary Nicholson 2 TOOLLEEN AMITY JANE Miss Kelly Hamblin 3 BLACKWOOD FIRE FOX M & S Reeve 4 BIMBADEEN EMERALD Kingsfred Stud 5 TOOLLEEN ROSEMARY Miss K & Mrs H White 6 LAKEVALE TAMZIN Miss Shae Wishart CHAMPION LED SHOW HUNTER PONY non Mountain & Moorland WAVELEIGH STARDUST Mr G & Mrs C Hartigan RESERVE CHAMPION LED SHOW HUNTER PONY BENITA RIVER DANCE DA & SJ Paul 138a : Led Show Hunter Mountain & Moorland Mare-New Forest 1 AYLESTONE PARK APPLE BLOSSOM (AI) Mrs P A Prosser 2 KAPETA WILVERLEY D Horne & C & E Sherwood 3 HABAFIELD FIANCEE Habafield Pony Stud 4 BAIN PARK SWEET CAROLINE A & N A Renden 5 HABAFIELD COPPER CHARM Habafield Pony Stud 6 FORESTWAY ODETTE Mr David & Mrs Helen Maughan 138b : Led Show Hunter Mountain & Moorland Mare-Other Breeds 1 KAHEAN SNOW BLOSSOM Mrs Sharyn Callander 2 LLANCLOUDY SAPPHIRE (Imp) Mrs Gina Feakins 3 AUD Mr Crispin Bennett 4 CROFTCNOC CHLOE Mrs Anna Thirkell 5 GLENORMISTON TESS Brown Family 139 : Led Show Hunter Mountain & Moorland Gelding 1 KAYWANA GOLDEN VALLEY Barr Family 2 CROFTCNOC ARGYLE Mrs Anna Thirkell 3 HABAFIELD HOORAY HENRY Habafield Pony Stud 4 JAROSITE PICKASON Mrs M & Miss G George 5 KIAHMA KON TIKI Mr Anthony Webster 6 HARKAWAY LODGE KINROSS Mrs Nicole Coombs 140 : Led Show Hunter Mountain & Moorland Stallion 1 SUGARGUM SIROCCO Ms Janene Leslie 2 LLANCLOUDY DORIAN (Imp) Mrs Gina Feakins 3 ROBINVALE PARK OVERFLOW Mrs Teena-Louise Firth 4 ARNWOOD SALVATORE Mrs N Appleby 5 GRACEFIELD PARK MR ED Mrs Sharyn Callander CHAMPION LED SHOW HUNTER MOUNTAIN & MOORLAND* KAYWANA GOLDEN VALLEY Barr Family RESERVE CHAMP LED SHOW HUNTER MOUNTAIN & MOORLAND* AYLESTONE PARK APPLE BLOSSOM (AI) Mrs P A Prosser 141a : Led Show Hunter Pony APSB Partbred Mare 1 SUGARGUM VIVIENNE Ms Janene Leslie 2 WOODLINGTON SHULAMMITE Jane Mitchell 3 WOODLINGTON CHARLOTTES FLICKA Mrs Heather Jeremiah 4 GRACEFIELD PARK MAJESTIC DANCER GJ & LP Wilson & Family CHAMPION RIDDEN SHOW HUNTER PONY STORM HAVEN X-MAN Miss Melissa Pryor RESERVE CHAMPION RIDDEN SHOW HUNTER PONY TOOLLEEN AMITY JANE Miss Kelly Hamblin 141b : Led Show Hunter Pony APSB Partbred Gelding 1 CAMDEN LODGE IMPRESSIONS Mrs D & Miss J Willis 2 SUGARGUM SUPERNOVA Ms Janene Leslie 3 SUGARGUM SENSATION Ms Janene Leslie 4 KELHAM PUSS N BOOTS Miss Kelly Hamblin 5 BRIARLEA PLAYBOY Ms Kim Bilton 6 BENITA SAINTLY BART Mrs Karen Martin 142 : Led Show Hunter APSB Riding Pony 1 THORWOOD MEERCAT Mrs Cherie Mills 2 TREASURED LITTLE HERO Mrs Cheryl King 3 RISING DREAM SILVER DAZZLER Mrs Rebecca Ingle 142a : Led Show Hunter Gypsy Cob/Gypsy Cob Partbred 1 GLYNDOWER BREA WINDSONG Mrs Leanne Gafa 2 WATERMARK SPELLBOUND Mrs Leanne Gafa CHAMPION LED APSB P/BRED OR R/PONY SHOW HUNTER CAMDEN LODGE IMPRESSIONS Mrs D & Miss J Willis 143 : Ridden Show Hunter Stallion M&M not eligible 2 MOONDYNE BUCCANEER Mrs Rosemary Garoni 144 : Ridden Show Hunter Pony n/e 12hh M&M not eligible 1 KAWANNA PARK SOLITAIRE Miss Renae Cooke 3 MOONDYNE DIMITY Mrs Leonie Roper 4 MURRAMAI MELANIE STAR Mr Gary & Mrs Jennah Richardson 5 VANOCA PARK JAGUAR Mrs B Turner & Mrs A Hyde 6 GLENVIEW SILVER FARTHING Mrs Donna Ayres 145 : Ridden Show Hunter Pony over 12hh & n/e 13hh M&M not eligible 1 STORM HAVEN X-MAN Miss Melissa Pryor 2 DONCASVAN GEMMA Mrs Sarah Matthews 3 DONCASVAN ORLANDO Miss Lucy Peters 4 MARCONI RIVERDANCE Mrs Donna Ayres 146 : Ridden Show Hunter Pony over 13hh & n/e 14.2hh M&M not eligible 1 TOOLLEEN AMITY JANE Miss Kelly Hamblin 2 BURRABONG TRENT Mrs Rosemary Nicholson 3 GRESHAM LODGE MAXIMUS Miss Carissa McLeod 4 TOOLLEEN ROSEMARY Miss K & Mrs H White CHAMPION RIDDEN SHOW HUNTER PONY STORM HAVEN X-MAN Miss Melissa Pryor RESERVE CHAMPION RIDDEN SHOW HUNTER PONY TOOLLEEN AMITY JANE Miss Kelly Hamblin 147 : Ridden Show Hunter Mountain & Moorland Mare or Filly 1 KAPETA WILVERLEY D Horne & C & E Sherwood 2 AYLESTONE PARK APPLE BLOSSOM (AI) Mrs P A Prosser 3 CROFTCNOC CHLOE Mrs Anna Thirkell 4 BAIN PARK SWEET CAROLINE A & N A Renden 5 KAPETA PREDICTION Mrs Cheryl King 6 HABAFIELD COPPER CHARM Habafield Pony Stud 148 : Ridden Show Hunter Mountain & Moorland Gelding 1 HABAFIELD HOORAY HENRY Habafield Pony Stud 2 HABAFIELD DE BEERS Hartney Family 3 JAROSITE PICKASON Mrs M & Miss G George 4 FORESTWAY GARNET Mrs Susanne Van Eyle 5 HARKAWAY LODGE KINROSS Mrs Nicole Coombs 6 KIAHMA KON TIKI Mr Anthony Webster June 2012 Newsletter Page 39 of 48 CHAMPION RIDDEN SHOW HUNTER MOUNTAIN & MOORLAND* KAPETA WILVERLEY D Horne & C & E Sherwood RES CHAMP RIDDEN SHOW HUNTER MOUNTAIN & MOORLAND* AYLESTONE PARK APPLE BLOSSOM (AI) Mrs P A Prosser 150 : Ridden APSB P’bred/RP Show Hunter 13.2hh & under 1 THORWOOD MEERCAT Mrs Cherie Mills 2 TREASURED LITTLE HERO Mrs Cheryl King 3 SUGARGUM VIVIENNE Ms Janene Leslie 4 BENITA SAINTLY BART Mrs Karen Martin 151 : Ridden APSB P’bred/RP Show Hunter over 13.2hh 1 KELHAM PUSS N BOOTS Miss Kelly Hamblin 2 SUGARGUM SUPERNOVA Ms Janene Leslie 3 GRACEFIELD PARK MAJESTIC DANCER GJ & LP Wilson & Family CHAMPION RIDDEN APSB P/B OR R/P SHOW HUNTER KELHAM PUSS N BOOTS Miss Kelly Hamblin RESERVE CHAMPION RIDDEN P/B OR R/P SHOW HUNTER SUGARGUM SUPERNOVA Ms Janene Leslie 152 : Shetland Stallion, 4, 5 & 6 years n/e 8.2hh 1 SPARGO CREEK JASPER Mrs Carole Phillips 153 : Shetland Stallion 7 yrs & over n/e 8.2hh 1 WOOLOO GOLDEN JOSH Miss Kirsty Beattie 2 YARRALYN KOSSACK Mrs Lyn Kondratenkov CHAMPION SHETLAND STALLION NE 8.2HH WOOLOO GOLDEN JOSH Miss Kirsty Beattie RESERVE CHAMPION STALLION NE 8.2HH YARRALYN KOSSACK Mrs Lyn Kondratenkov 154 : Shetland Colt, 3 years old n/e 8.2hh 1 SLEEPY HOLLOW HUSTLER Mrs Margaret Freeman 2 POSSUM HOLLOW LAIRDS-PHANTOM Mrs Pauline Barns 155 : Shetland Colt 2 yrs old n/e 8.2hh 1 DEE BEE BACK IN BLACK Ms Kerralie Goggin 2 DARLEY PARK KAPONE Mrs Anne-Maree McComb 3 DOMINO DOWNS COLOR CLASSIC Mr J Baker 4 THE MEADOWS LICORICE TWIST Mrs Christine L Foss 156 : Shetland Colt, yearling not to exceed 8.2hh at maturity 1 DARLEY PARK WESLEY Ms Kerralie Goggin 2 TORVISTA SHADOWHUNTER Mrs Carole Phillips 3 GLENELEN STARSTRUCK Mrs Donna Katzer 4 BUCKLAND RIVER SHABANGA Mrs Mel Williams JUNIOR CHAMPION SHETLAND COLT 8.2hh & under DEE BEE BACK IN BLACK Ms Kerralie Goggin RESERVE JUNIOR CHAMPION SHETLAND COLT 8.2hh & under DARLEY PARK WESLEY Ms Kerralie Goggin 157 : Shetland Mare, 4, 5 & 6 years n/e 8.2hh 1 GREEN HILLS MISS KITTIE Mrs Danniell Neilson 2 DOMINO DOWNS CAMEO Mr J Baker 3 BUTTERFIELD KUPID Mrs Anne-Maree McComb 4 GREEN HILLS ANNIE Ms S K Northway 158 : Shetland Mare 7 yrs & over n/e/ 8.2hh 1 GRACEDALE KARENA Ms Chris Miers 2 DARLEY PARK SANDFLY Mark & Sharon Lewis 159 : Shetland Brood Mare n/e 8.2hh 1 BUTTERFIELD KANDY Mrs Lyn Kondratenkov 2 THE MEADOWS BLUE BELLE Mrs Katrina Bowyer 3 BUTTERFIELD GOLDEN GAYTIME Mrs Christine L Foss 160 : Foal – progeny of mares in above class 1 BEYOND BLUE GEORGIE GIRL Mrs Christine L Foss 2 THE MEADOWS BLUE BASTIAN Mrs Katrina Bowyer 3 YARRALYN KOSSACKBOBBIN Mrs Lyn Kondratenkov BEST FOAL BEYOND BLUE GEORGIE GIRL Mrs Christine L Foss CHAMPION SHETLAND MARE 8.2HH & UNDER GRACEDALE KARENA Ms Chris Miers RESERVE CHAMPION SHETLAND MARE 8.2HH & UNDER BUTTERFIELD KANDY Mrs Lyn Kondratenkov 161 : Shetland Filly, 3 years old n/e 8.2hh 1 DOMINO DOWNS COLOR MADE Mr J Baker 162 : Shetland Filly 2 yrs, n/e 8.2hh 1 BUCKLAND RIVER KRYST-AL-STAR Mrs Mel Williams 2 THE MEADOWS GWYNDOLYN Mrs Katrina Bowyer 3 GLENELEN HI-LIGHT Ms Kerralie Goggin 4 REZTAK CHARLOTTE Mrs Donna Katzer 163 : Shetland Filly, yearling not to exceed 8.2hh at maturity 1 POSSUM HOLLOW CINDERS Mrs Pauline Barns 2 THE MEADOWS MORGANA Mrs Katrina Bowyer 3 GLENELEN DAYDREAM Ms Kerralie Goggin 4 POSSUM HOLLOW SWEET SENSATION Mrs Robyn McCredie CHAMPION SHETLAND FILLY 8.2hh & under BUCKLAND RIVER KRYST-AL-STAR Mrs Mel Williams RESERVE CHAMPION SHETLAND FILLY 8.2 hh & under DOMINO DOWNS COLOR MADE Mr J Baker 164 : Shetland Gelding 4 yrs & over, n/e 8.2HH 1 REZTAK FIRECRACKER Mrs Donna Katzer 2 PENTLAND BLUE WINKLE Mrs Christine L Foss 165 : Shetland Gelding, 2yrs & 3 yrs n/e 8.2hh 1 DARLEY PARK MONDEO Ms Kerralie Goggin 2 DOMINO DOWNS DOUBLE COLOR Mrs Adele Couty 166 : Shetland Gelding Yearling not to exceed 8.2hh at maturity 1 SYEDA PARK OPTIMUS PRIME Mark & Sharon Lewis 2 REZTAK CHEVY Miss Kirsty Beattie

Read more about Pony K : 1 GRESHAM LODGE MAXIMUS Miss Carissa McLeod CHAMPION CHILDS SADDLE….:

Equestrian Products – Guardian Horse Bedding, Equiderma Skin Products, Equilinn Sports Bra

Other Sources:

  • Dream Horse Classifieds: DreamHorse.com – Horses for Sale
  • Stables Steakhouse | Terre Haute IN
  • Horse Bridles – Horse Tack, Supplies and Equipment from SmartPak …
  • Equestrian Products – Guardian Horse Bedding, Equiderma Skin Products, Equilinn Sports Bra, Learn more about Bracelet charm – horse [fits Pandora bracelet] – Jewellery – Gifts Horses-store.com HERE:

    Horses-Store.com and Pony K : 1 GRESHAM LODGE MAXIMUS Miss Carissa McLeod CHAMPION CHILDS SADDLE….
    Horses-Store.com - Pony K : 1 GRESHAM LODGE MAXIMUS Miss Carissa McLeod CHAMPION CHILDS SADDLE….
    Horses-Store.com and Pony K : 1 GRESHAM LODGE MAXIMUS Miss Carissa McLeod CHAMPION CHILDS SADDLE….
    Horses-Store.com - Pony K : 1 GRESHAM LODGE MAXIMUS Miss Carissa McLeod CHAMPION CHILDS SADDLE….